I ovog leta, grad Valjevo, organizuje besplatan odlazak na more za učenike sa seoskog područja. Akitvnost je uspešno realizovana i predhodnih sedam godina, u okviru Lokalnog akcionog plana za decu.
Iz budžeta je za ovaj projekat izdvojeno oko 6, 2 miliona dinara , odnosno 50.000 eura.
U hotelu ‚‘‘Park‘‘ katergorizovanog sa tri zvezdice, u Budvi u neposrednoj blizini plaže , boraviće 100 devojčica i dečaka , urasta od četvrtog do sedmog razreda, iz valjevskih osnovnih škola sa seoskog područja. Jedini uslov za odlazak ja da dete do sada nikada nije boravilo na moru.
Učenici će boraviti u Budvi devet dana uz sedam noćenja, a polazak je 25. juna od 22.00 sata.