Veliki broj ljudi okupio se u selu Oplanići, kod Kraljeva, kako bi dočekali predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji danas otvara deonicu Moravskog koridora.
Kao što se može videti u priloženom – atmosfera je vesela, svečana, a brojni građani doprineli su upravo tome da ovo mesto danas bude prikaz složnog i ujedinjenog naroda.
Predsednika su građani dočekali uz povike: „Aco, Srbine“, te su mnogi pohitali da se fotografišu sa Vučićem. Sve vreme u pozadini čula se harmonika i žamor uzbuđenih ljudi.
– Kad su me pitali kakav naziv da dobije, rekao sam intuitivno. Mi smo ga nazvali Moravski koridor, ali smislićete vi neko bolje. Imamo mi istorijskih ličnosti, po kojima ova deonica može da dobije ime. Veliki dan za Kraljevo, za Čačak. Ovaj auto-put je nov. On je širi od svih drugih auto-puteva. Radili smo ga sa kompanija Bektel i Enka, imali ogromnu podršku UK Finances, britanske agencije sa kojima nije uvek lako pregovarati ali kad se dogovorite to uvek bude efikasno, brzo i dobro. Uzgred, kvalitet puta je izuzetan, moći ćete da vidite u decenijama pred nama. Širina najveća, i to nije samo izgradnja puteva, već i sprečavanje poplava, koje mogu da ugroze naše ljude, useve – rekao je Vučić i dodao:
– Već na proleće nastavljamo da gradimo prema Bogotovcu, Raški, Novom Pazaru, prema Jarinju.
Tokom obraćanja predsednika orilo se „Kosovo je srce Srbije“.
Da podelim sa vama delić atmosfere iz Oplanića!
Živela Srbija 🇷🇸
Sutra svi za Beograd! pic.twitter.com/s5xEWvrZDl— Koordinator (@koordinatorX) June 26, 2026
– Želim da se zahvalim našim ljudima sa KiM. Hvala im na svemu što čine za našu državu. Znamo šta je Srbija, znamo koje su naše svetinje i čuvaćemo ih, kao i ugled naše zemlje. Nećemo nikome da se svetimo, hoćemo da ujedinjeni gradimo budućnost naše zemlje.
– Bilo je najmanje oko 5.000 ljudi. Ovo je ogroman prostor. Moj utisak je da blokaderi nikada neće pobediti ovaj patriotizam. Po ovolikoj vrućini smo se okupili, mokri smo, na plus 37 stepeni, a ljudi su došli kao jedan da vide predsednika. Nikoga ne blokiramo i nikome ne smetamo. Slavlje je na imanju. Slavimo auto-put – prošli put smo slavili put do Požege, a sada do Kraljeva. Blokaderi će na svoj skup dolaziti Vučićevim auto-putem.
Izvor: Informer.rs